KAYMAKAMIZ SAYIN M. FURKAN SANCAKTUTAR’IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI;
Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız. Tarihi boyunca hiçbir devletin egemenliğinde yaşamamış milletimiz, Kurtuluş Savaşı’nda da büyük bir cesaret örneği göstererek bağımsızlığından ödün vermemiştir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde tüm imkansızlıklara rağmen vatan toprağı, düşmanlardan temizlenmiş ve bu büyük başarı Cumhuriyet’in ilanı ile taçlanmıştır.
Cumhuriyet idaresinde egemenlik, kayıtsız şartsız milletimize verilmiştir. Devlet üzerinde esas söz sahibi milletimizdir.
Cumhuriyetimizin ilanı ile başlayan atılımlar, günümüzde de devam etmektedir. Son yıllarda uygulanan büyük ölçekli projelerle ülkemiz kuruluşunun 100. yılına girerken dünya arenasında prestij kazanmaktadır.
Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle, “tek bir şeye ihtiyacımız var, çalışmak.” Millet olarak, daha çok çalışarak ülkemizi bölgesinde ve dünyada söz sahibi yapmak, bütün vatandaşlarımızın görevidir.
Bu duygularla, bize bu toprakları ve Cumhuriyet’i emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...