Kaymakamımız M.Furkan SANCAKTUTAR'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Bugün milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen milli iradenin temsil edildiği, T.B.M.M.’nin kuruluşu ile; milli, çağdaş, laik, demokratik ve egemen yeni Türk Devletinin doğuşunun 99. Yıldönümüdür. Bu günü büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın onur ve mutluluğu içindeyiz.

Sevgili Çocuklar;
Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, günceli, çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan çıkarmayın.Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun. Unutmayın ki "Sizler sayesinde, bizler de geleceğe güvenle bakıyoruz".Bugün önder Mustafa Kemal Atatürk' ün sizlere armağan ettiği bayramınız kutlu olsun.

Aziz milletimizin istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!