''İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 94. YIL DÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE, İLÇEMİZ KAYMAKAMLIK TOPLANTI SALONUNDA '12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA PROGRAMI' DÜZENLENDİ''
İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü münasebetiyle, İlçemiz Kaymakamlık toplantı salonunda "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programı" düzenlendi.Düzenlenen Programa Kaymakamımız M.Furkan SANCAKTUTAR, Belediye Başkanı Yıldırım DEMİR, İlçe Protokolü, Kurum Amirleri,Siyasi Parti Temsilcileri ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 
Kaymakamlık Toplantı Salonunda saat 10.00'da Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine uygun olarak düzenlenen görsel sunular oratoryo ile vurgulandı, şiir ve kompozisyonlar okundu.İstiklal Marşı okuma yarışması, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Kaymakamımız M.Furkan SANCAKTUTAR tarafından takdim edildi.Program dereceye giren öğrencilerimize ödüllerin takdim edilmesiyle sona erdi.