"3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜN ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA PROGRAM DÜZENLENDİ"
Düzenlenen programa Artvin Valisi Yılmaz DORUK , Eşi Meral DORUK Hanımefendi, Kaymakamımız M. Furkan SANCAKTUTAR ,Eşi Kübra SANCAKTUTAR Hanımefendi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şentürk AĞIRBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİBelediye Başkanı Yıldırım DEMİR, Engelliler Derneği Başkanı Gönül İSTANBULLU, Kurum Amirleri ,Siyasi Parti Temsilcileri STK ,İlçe protokolü, Engelliler ve Ardanuç halkı katıldı.
Engelsiz Yaşam Parkı'nda Artvin Valiliğinin koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Ardanuç Engelliler Derneğince düzenlenen programda engelli yaşam konusunda farkındalık oluşturmak adına değişik etkinlikler gerçekleştirildi.
Artvin Valisi Yılmaz DORUK, burada yaptığı konuşmada "Gerçek engelliliğin zihinlere yerleşen engellilik olduğunu söyledi.Başta bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, kamu ve özel sektörde istihdamın teşvik edilmesi, özel eğitim destekleri olmak üzere bir çok alanda önemli adımlar attık." diye konuştu.
Ardından Kaymakamımız M.Furkan SANCAKTUTAR konuşma yaparak konuşmasında "Devlet olarak sosyal devlet anlayışımızın bir gereği olarak, toplumun tüm kesimlerini eşit ve adil kucaklamak amacıyla engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye büyük önem veriyoruz.Ben buradan bütün vatandaşlarımızı engelliler ve engellilik konusunda sorumlu davranmaya davet ediyorum. Onların sorunlarını kendi sorunlarımız bilerek hassasiyetle çözüm bulmalıyız." diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ardanuç Engelsiz Yaşam Merkezi halk oyunları ekibi tarafından bir gösteri sunuldu.Engelliler daha sonra söyledikleri şarkı ve türkülerle stres atatarak gönüllerince eğlendiler.