“10 MİLYON ÖĞRENCİYE 10 MİLYON FİDAN
Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı "Fidan Dikim Etkinliği" gerçekleştirildi. 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hayata geçirilen bu proje sayesinde 81 vilayetimizin tamamında 10 milyon fidan, okul çağındaki evlatlarımız adına toprakla buluşuyor. Böylece her öğrencimizin bir fidanı olması sağlanıyor. 
İlçemizde program kapsamında düzenlenen etkinliğe, Kaymakamımız M.Furkan SANCAKTUTAR, Eşi Kübra SANCAKTUTAR Hanımefendi, İl Orman Bölge Müdürü Selim GURBETOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil KAHVECİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat CAVUNT, İlçe Protokolü, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldı.

Etkinlikte konuşan Kaymakamımız “Bu projenin, çocuklarımıza tabiata sahip çıkma bilincini de aşılayacağına inanıyorum. Tüm bakanlıklarımıza, kurumlarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program günün alam, önemi ile alakalı konuşmalar, fidan dikimi, fidan diken öğrencilerimize hediyelerin verilmesi ile devam etti ve yapılan ikramlarla son buldu.